Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

SUKCES GIMNAZJALISTÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ,,PAPIEŻ SŁOWIANIN”

SUKCES GIMNAZJALISTÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ,,PAPIEŻ SŁOWIANIN”

12 czerwca 2018r. w Łodzi odbyła się finałowa gala Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła II ,,PAPIEŻ SŁOWIANIN”, na którą zaproszeni zostali uczniowie naszego Gimnazjum: Karol Kijanka - laureat II miejsca Konkursu, finaliści Aleksandra Karuś i Dawid Blajer  oraz ich opiekun nauczyciel historii Bożena Lotycz.

Tematem IX edycji Konkursu ,,Papież Słowianin” było: ,,Św. Jan Paweł  II – syn polskiego narodu, świadek i uczestnik zmagań o wolność i niepodległość Polski”. Patronat nad konkursem w Jubileuszowym Roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda i Marszałek Łódzki oraz Przewodniczący Zarządu Fundacji Konferencji Episkopatu Polski ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przeprowadzony w trzech etapach konkurs rozpoczął się  na początku roku i wymagał od jego uczestników samodzielnego napisania pracy o wolności i niepodległości w nauczaniu Jana Pawła II oraz wykazania się olbrzymią wiedzą na temat życia i nauczania naszego Papieża. Do wojewódzkiego etapu konkursu, który odbył się  6 marca 2018r. w Rzeszowie zakwalifikowało się 5 uczniów  z naszej szkoły: Aleksandra Karuś, Emilia Długosz, Dawid Blajer, Karol Kijanka i Michał Sidor. 18 maja 2018r. w ogólnopolskim finale w Łodzi 3 naszych gimnazjalistów znakomicie zaprezentowało się w gronie najlepszych uczestników ze wszystkich województw biorących udział w konkursie, osiągając cenny sukces. Karol Kijanka został laureatem II miejsca,  a  Aleksandra Karuś i Dawid Blajer uzyskali tytuły finalistów ogólnopolskiego etapu konkursu. Gratulacje dla uczniów, którzy tak godnie na arenie ogólnopolskiej zaprezentowali naszą szkołę, wraz z życzeniami dalszych naukowych sukcesów już w szkołach średnich.