Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

SUKCES GIMNAZJALISTÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ,,PAPIEŻ SŁOWIANIN”

SUKCES GIMNAZJALISTÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ,,PAPIEŻ SŁOWIANIN”

12 czerwca 2018r. w Łodzi odbyła się finałowa gala Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła II ,,PAPIEŻ SŁOWIANIN”, na którą zaproszeni zostali uczniowie naszego Gimnazjum: Karol Kijanka - laureat II miejsca Konkursu, finaliści Aleksandra Karuś i Dawid Blajer  oraz ich opiekun nauczyciel historii Bożena Lotycz.

Tematem IX edycji Konkursu ,,Papież Słowianin” było: ,,Św. Jan Paweł  II – syn polskiego narodu, świadek i uczestnik zmagań o wolność i niepodległość Polski”. Patronat nad konkursem w Jubileuszowym Roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda i Marszałek Łódzki oraz Przewodniczący Zarządu Fundacji Konferencji Episkopatu Polski ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przeprowadzony w trzech etapach konkurs rozpoczął się  na początku roku i wymagał od jego uczestników samodzielnego napisania pracy o wolności i niepodległości w nauczaniu Jana Pawła II oraz wykazania się olbrzymią wiedzą na temat życia i nauczania naszego Papieża. Do wojewódzkiego etapu konkursu, który odbył się  6 marca 2018r. w Rzeszowie zakwalifikowało się 5 uczniów  z naszej szkoły: Aleksandra Karuś, Emilia Długosz, Dawid Blajer, Karol Kijanka i Michał Sidor. 18 maja 2018r. w ogólnopolskim finale w Łodzi 3 naszych gimnazjalistów znakomicie zaprezentowało się w gronie najlepszych uczestników ze wszystkich województw biorących udział w konkursie, osiągając cenny sukces. Karol Kijanka został laureatem II miejsca,  a  Aleksandra Karuś i Dawid Blajer uzyskali tytuły finalistów ogólnopolskiego etapu konkursu. Gratulacje dla uczniów, którzy tak godnie na arenie ogólnopolskiej zaprezentowali naszą szkołę, wraz z życzeniami dalszych naukowych sukcesów już w szkołach średnich.