Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Rokietnicy

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Rokietnicy

11 września w naszej szkole, w odpowiedzi na przesłanie Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, odbyło się Narodowe Czytanie.

Pani Dyrektor Anna Żołyniak oraz uczniowie klas trzecich Gimnazjum: Patrycja Sas, Paulina Ciurko, Konrad Piejko i Józef Gaweł na antenie szkolnego radiowęzła odczytali fragmenty powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tej pięknej akcji.

Narodowe Czytanie zostało zainicjowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012r. Przedsięwzięcie to służy popularyzacji czytania w całym kraju pięknych dzieł polskich pisarzy.

Tegoroczne czytanie zainaugurowała tradycyjnie już Para Prezydencka w dniu 8 września. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w tym roku czytane będą aż dwie lektury: „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz 44 wybrane teksty Antologii Niepodległości.