Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Rokietnicy

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Rokietnicy

11 września w naszej szkole, w odpowiedzi na przesłanie Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, odbyło się Narodowe Czytanie.

Pani Dyrektor Anna Żołyniak oraz uczniowie klas trzecich Gimnazjum: Patrycja Sas, Paulina Ciurko, Konrad Piejko i Józef Gaweł na antenie szkolnego radiowęzła odczytali fragmenty powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tej pięknej akcji.

Narodowe Czytanie zostało zainicjowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012r. Przedsięwzięcie to służy popularyzacji czytania w całym kraju pięknych dzieł polskich pisarzy.

Tegoroczne czytanie zainaugurowała tradycyjnie już Para Prezydencka w dniu 8 września. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w tym roku czytane będą aż dwie lektury: „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz 44 wybrane teksty Antologii Niepodległości.