Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Cześć pamięci Bohaterom Września 1939r.

Cześć pamięci Bohaterom Września 1939r.

,,Tych dni historia nie zapomni
Gdy stary ląd w zdumieniu zastygł
I święcić będą nam potomni
 Po pierwszym września - siedemnasty.”
                                                         Jacek Kaczmarski

2 października 2018r. szkolny radiowęzeł wyemitował audycję  “Polski wrzesień”,  która miała na celu uczczenie pamięci wszystkich obrońców Polski podczas wojny obronnej Polski z Niemcami w 1939r.,  która trwała od 1 września do 6 października1939r.  i zapoczątkowała najkrwawszy konflikt w dziejach ludzkości - II wojnę światową. Uczniowie przedstawili przebieg walk podczas kampanii wrześniowej ,zaprezentowali też sylwetki bohaterskich polskich dowódców i żołnierzy. Gimnazjaliści z IIIA  : Ewa Baran, Paulina Ciurko, Julia Strzelec, Józef Gaweł i Robert Marciniszyn oddali w ten sposób  cześć polskim żołnierzom, którzy bronili Rzeczpospolitą przed agresją III Rzeszy Niemieckiej i ZSRR.