Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Cześć pamięci Bohaterom Września 1939r.

Cześć pamięci Bohaterom Września 1939r.

,,Tych dni historia nie zapomni
Gdy stary ląd w zdumieniu zastygł
I święcić będą nam potomni
 Po pierwszym września - siedemnasty.”
                                                         Jacek Kaczmarski

2 października 2018r. szkolny radiowęzeł wyemitował audycję  “Polski wrzesień”,  która miała na celu uczczenie pamięci wszystkich obrońców Polski podczas wojny obronnej Polski z Niemcami w 1939r.,  która trwała od 1 września do 6 października1939r.  i zapoczątkowała najkrwawszy konflikt w dziejach ludzkości - II wojnę światową. Uczniowie przedstawili przebieg walk podczas kampanii wrześniowej ,zaprezentowali też sylwetki bohaterskich polskich dowódców i żołnierzy. Gimnazjaliści z IIIA  : Ewa Baran, Paulina Ciurko, Julia Strzelec, Józef Gaweł i Robert Marciniszyn oddali w ten sposób  cześć polskim żołnierzom, którzy bronili Rzeczpospolitą przed agresją III Rzeszy Niemieckiej i ZSRR.