Radiowy Festiwal Pieśni Legionowej

Pani Anny Żołyniak

Organizatorzy: Zespół szkolnego radiowęzła

Cele konkursu:

-uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
-prezentacja dorobku solistów i duetów oraz instrumentalistów
-popularyzacja śpiewu pieśni legionowych
-rozwijanie uczuć patriotycznych,
-pogłębianie intelektualnego i uczuciowego związku z kulturą narodową
-przyczynianie się do wzbogacenia życia kulturalnego szkoły i środowiska.
-promowanie twórczości artystycznej i dostarczanie przeżyć estetycznych słuchaczom szkolnego radiowęzła

Warunki uczestnictwa:

1. W konkursie uczestniczą uczniowie klas IV-VIII
  2. W konkursie mogą uczestniczyć soliści, duety i instrumentaliści
  3. Uczestnik wykonuje jedną piosenkę lub utwór instrumentalny żywo na antenie szkolnego radia
  4. Akompaniament wykonawcy przygotowują we własnym zakresie( profesjonalny podkład muzyczny na CD - akompaniament własny nagrany na CD - akompaniament własny na żywo
  5. Wymogi techniczne należy zgłosić organizatorom przed konkursem
  6. Zgłoszenia uczestników przyjmują do 26 października2018r.
  7. Bożena Lotycz –opiekun szkolnego radiowęzła i Józef Gaweł –redaktor naczelny

Konkurs odbędzie się w dniach 30 i 31 października i 6,7,8 listopada o  godz. 10.45. Uczestnicy zaprezentują się wg wcześniej przygotowanego harmonogramu.

Występy oceniać będą radiosłuchacze poprzez oddanie głosu w ostatnim dniu konkursu ,którzy w swej ocenie kierować się będą:
a) doborem repertuaru
b) walorami głosowymi
c) interpretacją
d) muzykalnością
e) poczuciem rytmu

Wyniki głosowania zostaną podane przez szkolny radiowęzeł 8 listopada 2018r.

Zdobywcy I,II i III miejsca zostaną nagrodzeni przez dyrektora szkoły podczas uroczystego apelu  z okazji Święta Niepodległości.

KARTA ZGŁOSZENIA
 Imię i nazwisko wykonawcy   ………………………………………................................………..

Klasa                                  ……….............……

Tytuł utworu                        ……….................................………………………………………………….….….