Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Uroczystość pasowanie ucznia klasy 1 oraz III rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II

Uroczystość pasowanie ucznia klasy 1 oraz III rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II

23 października w naszej szkole świętowaliśmy  ważne wydarzenia, których rocznice przypadają w 2018 r.:
-100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
- 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża
- 3. rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II
-oraz  pasowanie uczniów  z pierwszej klasy.

Uczniowie z pierwszej klasy zaprezentowali się przed  publicznością ciekawym  programem artystycznym, a po ślubowaniu i pasowaniu,  wysłuchali krótkiego montażu słowno – muzycznego, poświęconego Patronowi Szkoły. Pierwszoklasiści i zgromadzona widownia poznała sylwetkę Jana Pawła II, który zanim stał się papieżem - był pilnym uczniem. Myślą przewodnią akademii były słowa Ojca Świętego wypowiedziane w  Łowiczu do młodych ludzi:

 „ Przykładajcie się do nauki z wielkim zapałem. Uczcie się poznawać coraz to nowe przedmioty. Wiedza bowiem otwiera horyzonty i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwe wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”.