Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Wycieczka kl. III do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

Wycieczka kl. III do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

W  dniu 23.10.2018r. klasa III wybrała się na wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Celem wycieczki było zwiedzanie muzeum oraz zapoznanie się z procesem  powstawania ozdób choinkowych. W tym miejscu magia świąt trwa cały rok!  Pod opieką przewodnika dzieci obejrzały pięknie udekorowane choinki, odzwierciedlające style obowiązujące w różnych krajach na przestrzeni wieków (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Mogły podziwiać setki oryginalnych i niepowtarzalnych ozdób - małych arcydzieł. W dalszym etapie zwiedzania obserwowały proces powstawania bombek choinkowych: rozgrzewanie szkła, wydmuchiwanie baniek, srebrzenie, a następnie zdobienie ręczne bombek. Ta ostatnia czynność wymaga talentu, precyzji i cierpliwości.
Ciekawym punktem wycieczki były warsztaty  plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu.
Interesujące były też zakupy w firmowym sklepie. Ozdoby choinkowe zachwycały bogactwem kolorów i mnogością form: od tradycyjnych Mikołajów, bałwanków po kotki, sowy, jeżyki czy muffinki. Każdy mógł wybrać coś dla siebie i swoich bliskich.
Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę, własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów.