Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

XVII Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego

XVII Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego

12 października 2018 r. odbył się XVII Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Naszą szkołę reprezentowały : Ewa Baran i Paulina Ciurko. Podczas konkursu recytatorskiego uczestnicy deklamowali nie tylko wiersze Jerzego Hordyńskiego, ale również Ryszarda Mścisza -  krytyka literackiego, publicysty, satyryka, poety, nauczyciela w Zespole Szkół w Jeżowem.  Podczas finału, który odbył się  19 X 2018 roku, uczestnicy i zaproszeni goście  mieli okazję bliżej poznać honorowego gościa oraz obejrzeć film, w którym poeta- Ryszard Mścisz- opowiada o swojej twórczości oraz pracy z młodzieżą. Po wręczeniu nagród zgromadzeni w sali lustrzanej wysłuchali kilku ciekawostek o życiu i twórczości jarosławskiego autora przedstawionych przez p. Annę Bryszewską.

A oto miejsca, jakie zajęły nasze uczennice w kategorii recytacja:
III miejsce -
Ewa Baran
Wyróżnienie -
Paulina Ciurko

W kategorii twórczość własna komisja doceniła wiersze następujących uczniów :
II miejsce - Ewa Baran
III miejsce -
Patrycja Gaweł
Wyróżnienie -
Julia Strzelec

Nagrodę „pocieszenia”otrzymała Anna Świerczek oraz Jan Suszyło. Na konkurs wiersze napisało  jeszcze trzech uczniów z gimnazjum: Paulina Ciurko, Martyna Szkoła i Damian Salamon.