Góra grosza – edycja 2018/2019

W dniach od 26 listopada do 2 stycznia 2019 roku na terenie  szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Rokietnicy   odbędzie  się kolejna zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem akcji na który zbierane są te drobne monety (1, 2, 5-cio groszowe), jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.Uczniowie wszystkich klas przynoszą w dowolnym czasie, dowolną liczbę monet i wrzucają do opisanych pojemników.Po zakończeniu zbiórki wszystkie monety zostaną policzone i zważone, a następnie przekazane na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.