Wizyta w bibliotece

Uczniowie klasy pierwszej wraz z  dziećmi oddziału przedszkolnego odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Jarosławiu. W pierwszej części spotkania pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom ich ulubionych bohaterów z bajek. Przewodnim bohaterem  był  ,,Miś” jako bohater wielu bajek. Następnie dzieci obejrzały film pt. ,,Miś Paddington”. W drugiej części spotkania uczniowie zapoznali się z zawodem bibliotekarza, poznały zakres wykonywanej pracy, oraz jaki wpływ na nasz rozwój ma czytanie książek. Obejrzały również wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych, związanej tematycznie ze setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa dała możliwość poszerzenia wiedzy na temat obchodów rocznicowych organizowanych przez nasze państwo i kto to jest Patriota. Na koniec dzieci wspólnie z pracownikami biblioteki zaśpiewały Hymn Polski.