Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Wycieczka szkolna do Wadowic i Oswięcimia

Wycieczka szkolna do Wadowic i Oswięcimia

15. listopada 2018 r. uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum wybrali się na wycieczkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Oświęcimia.

Uczniowie pod opieką nauczycieli p. Dariusza Balickiego, p. Bogumiły Grymuza, p. Lidii Kapłon i ks. Witolda Orzechowskiego zwiedzanie zaczęli od sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Następnie udali się do Wadowic, gdzie w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny ks. Witold odprawił mszę św. Uczniowie zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, które zachwyciło zwiedzających interesującymi ekspozycjami, ukazującymi kolejne etapy życia i działalności Karola Wojtyły.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. Młodzież mocno przeżyła obraz tego wstrząsającego miejsca. Bardzo uważnie wsłuchiwali się w przekaz przewodników, którzy przybliżyli koszmar życia obozowego i tragedię Polaków i Żydów mordowanych masowo przez niemieckich nazistów w czasie II wojny światowej. W zadumie pomodlili się i zapalili znicze przy Ścianie Śmierci.
Wycieczka dla młodzieży była wspaniałą lekcją historii.
Wszyscy w radosnych nastrojach powrócili do Rokietnicy.