„Łączy nas krew, która ratuje życie”

Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie we współpracy z Klubem HDK „Niejedna krew”
Celem projektu jest obalenie mitów związanych z oddawaniem krwi oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów. W klasach starszych przeprowadzone zostaną tematyczne lekcje pod hasłem ,,Łączy nas krew, która ratuje życie” z zakresu Honorowego krwiodawstwa z wykorzystaniem materiałów przekazanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie w ramach programu profilaktyki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020”. Świadomość tego, jakie korzyści płyną z podjęcia działania propagowania idei honorowego krwiodawstwa w szkole-ogromną satysfakcje i uczucie spełnienia się, uczynienia swego życia bardziej wartościowszym-ma ogromny wpływ na postawy młodzieży i wzbudza w nich chęć niesienia drugiemu człowiekowi bezinteresownej pomocy.
Akcja ma również rozpowszechnianie szczytnego, bezinteresownego oddawania krwi przez osoby pełnoletnie.

W razie pytań - kontakt z nauczycielem Dariuszem Balickim