Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Rokietnica. Promocja parafialnego kalendarza.

Rokietnica. Promocja parafialnego kalendarza.

1 grudnia w świetlicy wiejskiej w Rokietnicy odbyła się promocja parafialnego kalendarza. Uroczystość połączona była z podsumowaniem roku liturgicznego. Swoje sprawozdanie złożyli: Jadwiga Karpińska - opiekunka Szkolnego Koła Caritas oraz ks. Witold Orzechowski – duszpasterz Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Obie grupy mogą poszczycić się wieloma inicjatywami o charakterze charytatywnym,  religijnym, sportowym i kulturalnym. Imprezę zaszczycili swą obecnością wójt gminy Rokietnica Witold Szajny z małżonką oraz  ks. Grzegorz Hanus.

Jednak najważniejszym elementem spotkania była prezentacja kalendarza. Ks. proboszcz Jacek Chochołek w komentarzu do tego wydawnictwa pisał między innymi Z ogromną satysfakcją przyjąłem fakt publikacji parafialnego kalendarza. Już drugi rok z rzędu trudu tego podjęła się młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży wraz ze swoim duszpasterzem ks. Witoldem Orzechowskim. … Motywem przewodnim tego wydawnictwa są ponownie przydrożne  i przydomowe krzyże i kapliczki; których tak wiele jest na naszej, rokietnickiej ziemi. Świadczą dobitnie o przywiązaniu do Wiary i Boga  byłych i obecnych pokoleń z Parafii Rokietnica. Niezmiernie cieszy fakt, że pamięć      i dbałość o tych, często zabytkowych obiektach kultywowane są przez młode pokolenie. Taka postawa buduje moją głęboką nadzieję, że te piękne kościoły znajdujące się w naszej parafii nigdy nie będą puste. Warto zaznaczyć, że dochód ze sprzedaży kalendarzy młodzież  przeznaczy na remont rokietnickiego kościoła i na swoje statutowe cele.

 Impreza zakończyła się bezalkoholową, „andrzejkową” zabawą.