Rokietnicka wigilia

23 grudnia rokietnicka młodzież skupiona wokół ks. Witolda Orzechowskiego spotkała się na wieczerzy wigilijnej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w tutejszej parafii jest 52 ministrantów, 62 członków Ruchu Apostolstwa Młodzieży oraz 35 wolontariuszy skupionych w szkolnych kołach CARITAS działających w Rokietnicy i Rokietnicy Wola. Młodzież w mijającym  roku wykazała się wieloraką aktywnością, że wspomnimy tylko: przygotowanie i publikację kalendarza parafialnego, zbiórkę produktów żywnościowych i ich dystrybucję wśród 75 potrzebujących rodzin z terenu parafii, pomoc w realizacji rekolekcji Hufców Maryi, dystrybucję zniczy i kwiatów, udział w rekolekcjach i dniach skupienia modlitewnego oraz wycieczkach, uczestnictwo w bezalkoholowej zabawie andrzejkowej, prezentację jasełek dla społeczności gminy Rokietnica, parafialne , dekanalne i archiprezbiteralne turnieje tenisa stołowego i piłki nożnej. Z działalności tej niezmiernie rad jest proboszcz, ks. Jacek Chochołek, który na każdym kroku podkreśla, że dzięki takiej postawie młodego pokolenia kościoły w parafii nigdy nie będą świeciły pustkami.

Szczególnym gościem tego opłatkowego spotkania był Ks. Biskup Stanisław Jamrozek, który zaznaczył, że z ogromną satysfakcją przyjął zaproszenie na rokietnicką wigilię.
Wiem, że w Rokietnicy jest wspaniała młodzież, która ustawicznie ubogaca swoje duchowe życie. Pasterze porzucili swoje stada i podążyli za wskazaniem betlejemskiej gwiazdy. Wy uczyńcie podobnie. Bądźcie blisko Dzieciątka Jezus  podkreślił Biskup Stanisław.

Swoją obecnością wigilię zaszczycił wójt gminy Rokietnica Witold Szajny z małżonką Marią, która jest opiekunką szkolnego koła CARITAS w Rokietnicy Wola i prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickie (przedstawiciele tego stowarzyszenia również uczestniczyli w spotkaniu).

Młodzież obdarowała Ks. Biskupa kalendarzem parafialnym i własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi. Podobne upominki przekazano też innym zaproszonym gościom. Wspólny śpiew kolęd podkreślił wspaniały, świąteczny nastrój. Ks. Witoldowi i jego podopiecznym życzymy obfitych Łask Dzieciątka Jezus na Nowy Rok.