Wigilijne spotkanie w klasie III SP

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się
Do swojego brata i wyciągasz
Do niego ręce, jest Boże Narodzenie”

Dnia 21 grudnia 2018r. w klasie III odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem uczniów, wychowawców oraz rodziców. Zanim zasiedliśmy do przepięknie udekorowanych stołów, tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem. Uczeń Mateusz Lonc przeczytał fragment Pisma Świętego dotyczącego Narodzin Pana Jezusa w Betlejem. Panowała podniosła atmosfera, wypełniona miłym słowem i gestem. Wszyscy  uczestnicy spotkania zostali obdarowani  przepięknymi  figurkami aniołków.
Warto zaznaczyć, że takie uroczystości stwarzają uczniom warunki do kształtowania kompetencji w zakresie odpowiedniego przeżywania świąt, odczytywania symboli religijnych oraz ułatwiają zrozumienie naszej tradycji i zwyczajów związanych z Świętami Bożego Narodzenia.
Serdeczne podziękowania składam na ręce rodziców, którzy w szczególny sposób przyczynili się do przygotowania wigilii.