„Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”

„Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” to hasło konkursu językowego organizowanego przez I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu dla uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas VII i VIII  szkół podstawowych z powiatu jarosławskiego. Naszą szkołę reprezentował Jan Suszyło z kl. III B gimnazjum, który   znalazł się w gronie 72. uczestników.
Brawa dla Janka, który znalazł się w czołówce uczniów  rozwiązujących test, składający się  z trzech części: język polski,  język niemiecki i język angielski. Zarówno Janek, jak i pozostali uczniowie przystępujący do konkursu musieli wykazać się znajomością języka angielskiego i niemieckiego,tłumaczeniem fragmentów zdań, znajomością środków leksykalno – gramatycznych z języka polskiego , niemieckiego i angielskiego , a ponadto z języka polskiego wiedzą z zakresu poetyki.