Projekt- pieniądze

Projekt-  pieniądze

W pierwszym tygodniu po feriach realizowaliśmy projekt - pieniądze. Na początku stworzyliśmy siatkę pytań, na które to poszukiwaliśmy odpowiedzi  przez cały tydzień.  Odpowiedzi na pytania dotyczące rodzaju pieniędzy, oszczędzania, domowego budżetu, banku  poszukiwaliśmy w książkach, bajkach  edukacyjnych. Na temat domowego budżetu dzieci  uzyskały wiele odpowiedzi od  pani Magdaleny – mamy Arka, z którą dzieci przeprowadziły wywiad.  Wybraliśmy się również na wycieczkę do sklepu, gdzie dzieci samodzielnie dokonały zakupów. Podczas tej wycieczki nasi mali uczniowie poznali zawód ekspedientki a także dzięki uprzejmości właścicielki sklepu obejrzały dokładnie sklep  włącznie z magazynem. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami.