Duża dawka świetnej zabawy – czyli wycieczka do Energylandii

13 maja 2019r. odbyła się wycieczka szkolna do największego parku rozrywki w Polsce, który mieści się w Zatorze. Wzięło w niej udział 43 uczniów z  klas  VI,VII,VIII Szkoły Podstawowej im. JP II w Rokietnicy oraz 4 nauczycieli: p. Magdalena Dyl, p. Elżbieta Koprowicz , p. Lidia Kapłon  i p. Dariusz Balicki oraz rodzic p. Joanna Koniuszy. Mieliśmy również bardzo miłego pana kierowcę, który przybył po nas z samego rana autobusem.

Wyjazd był o godz. 6:00, naszym celem od chwili wyjazdu była Energylandia.

,,Energylandia” to wyjątkowy park rozrywki, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Potężny kompleks o przestrzeni 26 hektarów, w którym znajduje się ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych urządzeń. Park rozrywki ,,Energylandia” podzielony jest na trzy strefy: ekstremalną, rodzinną oraz strefę dla najmłodszych ,,Bajkolandię”.

Na  miejscu zastaliśmy mnóstwo atrakcji z których mogliśmy korzystać do woli. Z rozmów w koleżeńskim gronie wnioskujemy, że najbardziej ekscytujące i oblegane były obiekty ekstremalne. Bardzo spodobały się RollercoasterMayan, który osiągał prędkość do 80 km/h, a odczucia których na nim doświadczaliśmy są porównywane z odczuciami jakich doświadcza pilot myśliwca F16! Jest to jedyna tego typu atrakcja w kraju i jedna z niewielu w Europie, dlatego dla niektórych taka podróż była przygodą życia. "Pierwszy zjazd w dół po prostu aż mi się włosy zburzyły, od ściskania ręce bolą, ale rewelacyjne wrażenia, szczerze polecam." - powiedziała jedna z naszych uczennic. Na każdym urządzeniu odczuwaliśmy zarówno strach jak i wiele radości. A mogliśmy korzystać z wspomnianego już RollercoasteraMayan, Apocalipto,  AztecSwing,  Tsunami Dropper, Space Booster – Armagedon,  Space Gun,  rollercoaster Viking, RMF Dragon RollerCoastera,

Do Rokietnicy  wróciliśmy wszyscy w bardzo dobrych humorach o godz. 22.00

Uważamy, że jest to idealne miejsce do spędzenia całego dnia na szaleństwach oferowanych przez Park. Tam każdy znajdzie coś dla siebie. A wrażenia po pobycie  w Energylandii mogą być tylko jedne, czyli bardzo pozytywne i niezapomniane.