Finał wojewódzkiego konkursu wiedzy o Chorwacji

25.04.2019 r. w Rzeszowie odbył się finał wojewódzki konkursu wiedzy o Chorwacji zorganizowany przez konsula honorowego Republiki Chorwacji w Krakowie pana Pawła  Włodarczyka. Współorganizatorami konkursu byli Kuratorium Oświaty  w Rzeszowie i Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Wśród 10-ciu pięcioosobowych zespołów - finalistów z Podkarpacia znalazła się reprezentacja naszej szkoły. Byli to uczniowie klasy III A gimnazjum: Paulina Ciurko, Patrycja Gaweł , Patrycja Sas, Dariusz Koniuszy i  Robert Marciniszyn oraz nauczyciel – opiekun Bożena Lotycz.

W  I. etapie tego konkursu uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat: ,,Historia, kultura i zabytki Chorwacji”. Na etapie wojewódzkim zmagali się z testem wiedzy o Chorwacji, prezentowali też swoją pracę multimedialną. Za udział w konkursie otrzymali dyplomy, które wręczał konsul honorowy Chorwacji pan Paweł Włodarczyk.          Wszystkich uczestników miło przyjął i ugościł Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.