II EDYCJA KONKURSU ,,MATWIT MATEMATYCZNY”

16 marca odbył się szkolny etap I I edycji Konkursu MatematycznegoMATWIT MATEMATYCZNY” organizowanego przez Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu.  Konkurs był dwuetapowy. Pierwszy etap odbywał się komputerowo. Wzięli w nim udział uczniowie:

SZKOŁA  PODSTAWOWA:

Jakub Bała , Kacper Kamecki, Sebastian Niemczycki, Łukasz Gołębiowski, Seweryn Maj- opiekun p. Magdalena  Dyl

GIMNAZJUM:

Ewa Baran, Kamila Kamecka, Dariusz Koniuszy , Jakub Chrobak – opiekun p. Beata Magdziak.

Matematyka często spędza uczniom sen z powiek. Na szczęście nie brakuje śmiałków, którzy dzięki odpowiedniemu podejściu odnoszą sukcesy w tej dziedzinie. Mogliśmy się o tym przekonać 5 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu podczas finału II edycji konkursu „MATWIT MATEMATYCZNY”.

W pierwszym internetowym konkursie wzięło udział 73 uczniów zaś w finale 30 osób z klas 7,8 szkół podstawowych oraz  trzecich gimnazjum.Wśród nich był uczeń naszej szkoły Jakub  Bała  z kl VIII , uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać 5 zadań otwartych.  Maksymalnie można było uzyskać 25 punktów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!

OPIEKUNOWIE:

Magdalena Dyl