Narodowe Czytanie w SP w Rokietnicy

W tym roku już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie, cała Polska czyta wybitne utwory naszych największych mistrzów pióra. Tym razem czytamy zbiór zatytułowany Nowele polskie”, wybrany przez Parę Prezydencką z ponad stu proponowanych tytułów.

Szkoła Podstawowa w Rokietnicy po raz kolejny dołączyła do szerokiego grona szkół, instytucji, samorządów i stowarzyszeń, które czynnie poparły apel Pana Prezydenta  o wspólne czytanie narodowej literatury. Organizacji akcji Narodowe Czytanie  podjął się nowy zespół szkolnego radiowęzła, w składzie Sylwester Godzień, Michał Napora, Magdalena Karuś , Daria Wiśniewska, Oliwia Sykała, Tomasz Krysa i Norbert Lizun oraz p. Bożena Lotycz – opiekun radiowęzła.

Uczniowie  przygotowali audycję radiową ,,Warto czytać!" propagującą akcję Pary Prezydenckiej oraz  gazetkę tematyczną.  Do wspólnego czytania nowel ,,Katarynka" Bolesława Prusa i ,,Sachem" Henryka Sienkiewicza zaprosili Dyrekcję szkoły, nauczycieli ,rodziców i  uczniów. 06.09.2019r. na radiowej antenie odbyło się wspólne czytanie wybranych dzieł. Po powitaniu i krótkim wprowadzeniu do lektury przez szkolnych radiowców wybrane utwory czytali: p. Dyrektor Anny Żołyniak, p. Anna Pałys, p. Lidia Kapłon, p. Izabela Dragan – przedstawiciel rodziców, Daria Wiśniewska – z kl. VIII oraz Kornel Kość – uczeń k. IV.