IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W tym roku do akcji zgłosiły się  5,862 szkoły!

W naszej Szkole Święto Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy w piątek czyli 4 października 2019r. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły przez cały tydzień "oswajali" się z tabliczką mnożenia.  Uczniowie przygotowali tablicę  informującą  o odbywającym się święcie matematycznym.
Cieszy fakt, że zdecydowana większość przeegzaminowanych osób wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Egzaminowani, którzy poprawnie odpowiedzieli na zadawane pytania otrzymali imienne certyfikaty oraz uzyskali Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Akcja spotkała się z bardzo miłym odzewem osób dorosłych.
Również na lekcjach matematyki w tym dniu każda osoba wybierał los z 5 przypadkami mnożenia. Gdy wszystkie odpowiedzi były poprawne - odpytywana osoba otrzymywała  Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.