PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

16 października b.r. w naszej szkole odbyła się  również Uroczystość Pasowania  na ucznia klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Pierwszoklasiści przy dźwiękach muzyki  marszowym krokiem wkroczyli na salę, a następnie  zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym  zdali swój pierwszy egzamin na ucznia.  Doniosłym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Anna Żołyniak. W obecności zaproszonych gości całej społeczności szkolnej , rodziców pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Rokietnicy.  Następnie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze i drobne upominki przygotowane przez rodziców. Na zakończenie głos zabrał Pan Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny, złożył nauczycielom, uczniom życzenia i wręczył dzieciom słodycze i książeczki z piękną dedykacją.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami i zaproszonymi  gośćmi udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez  rodziców.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Dziękujemy Wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.