Święto Szkoły – IV rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II

Święto Szkoły – IV  rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II

Dziś w szkole świętowaliśmy rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II, a także  41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz pasowanie na ucznia pierwszoklasistów.

Zanim oddano głos najmłodszym – uczniowie z klas IV – VIII  - przypomnieli sylwetę Patrona Szkoły, który służy za wzór nie tylko naszej szkolnej społeczności, Polakom, ale ludziom wszystkich ras i religii. W trakcie akademii zwrócono uwagę, że Ojciec Święty przykładał wielką wagę do nauki, odwołano się do słów, które papież w Łowiczu powiedział do młodych ludzi: „ Uczcie się poznawać nowe przedmioty. Wiedza, bowiem otwiera nowe horyzonty, sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”