Szkoła do hymnu!

,, Jeszcze Polska nie zginęła…”

Uczniowie klasy VII na lekcjach historii poznają trudne czasy niewoli Polski pod zaborami. Ten okres w dziejach Ojczyzny to zarazem wiele przykładów pięknych postaw patriotycznych naszych przodków. Wielu z nich na szalę rzuciło swoje życie, wolność i majątek, aby walczyć o wolną  i  niepodległą Polskę.

Przypadające w dniu 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości kieruje nasze myśli w przeszłość. Chcemy stanąć obok tych Wielkich Polaków, dla których dobro ojczyzny było największa wartością. Siódmoklasiści, aby uczcić Święto Niepodległości, przygotowali prezentacje multimedialne ,,Historia Mazurka Dąbrowskiego”, które ukazują nam czasy, kiedy powstała najważniejsza i najpiękniejsza z naszych pieśni narodowych: nasz hymn, nasz symbol, nasza duma.

Odświętnie ubrani pierwszoklasiści wtórowali swoim starszym kolegom   i wraz z wychowawcą p. Bożeną Ochota 10. listopada o godz. 11.11 online odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”, biorąc tym samym udział w kolejnej edycji zaproponowanej przez MEN akcji ,,Szkoła do hymnu”.
Do śpiewania hymnu przyłączyli się także uczniowie klas starszych.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji „Historia Mazurka Dąbrowskiego” i zdjęć z chóralnego śpiewania Hymnu przez pierwszoklasistów.

Prezentacja
„Historia Mazurka Dąbrowskiego”