Jubileusz Uczniowskiego Klubu Sportowego Rokita

W bieżącym roku Uczniowski Klub Sportowy ROKITA przy Szkole Podstawowej w Rokietnicy obchodzi 10 rocznicę istnienia. Wiodącą sekcją jest tenis stołowy. Przez dekadę Klub mocno zaakcentował swoją obecność na tenisowej mapie Podkarpacia.
Zawodnicy odnosili znaczące sukcesy w kategoriach żak, młodzik, kadet i junior. Systematyczne treningi zaowocowały również sukcesami na zawodach szkolnych na szczeblu gminy, powiatu, rejonu i województwa.
Klub jest organizatorem licznych zawodów sportowych, że wymienimy: eliminacje Podokręgu Przemyśl do Wojewódzkich Turniejów Klasyfikacyjnych, finały wojewódzkie MINI OLIMPIC GAMES, Powiatowe Olimpiady w Tenisie Stołowym oraz gminne, powiatowe, rejonowe i wojewódzkie igrzyska i gimnazjady. Rokita od kilku lat jest organizatorem ogólnopolskich mistrzostw w tenisie stołowym podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta. Przez te lata Klub z Rokietnicy dał się poznać jako inicjator wielu imprez o charakterze profilaktycznym.

Jubileusz stał się okazją do wręczenia odznaczeń Polskiego Związku Tenisa Stołowego, które 10 lutego otrzymały zasłużone działaczki Klubu:
Elżbieta Sus,
Bogumiła Grymuza,
Krystyna Kijanka,
Elżbieta Dejnaka.

W tym dniu w Rokietnicy odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny skrzatów i żaków. Na zawody zjechało blisko 100 najmłodszych miłośników celuloidowej piłeczki ze wszystkich zakątków Podkarpacia.

Czołowa klasyfikacja szkrzatów

1. Zuzanna Wielgos