Akt założycielski powstania gimnazjum

Uchwała nr 23/IV/99 Rady Gminy w Rokietnicy w sprawie założenia Gimnazjum w Rokietnicy uchwala się co następuje:

- 1 -

Zakłada się z dniem 01.09.1999 roku publiczne Gimnazjum w Rokietnicy zwane dalej szkoła

- 2 -

Obwód szkoły obejmuje sołectwo: w Rokietnicy, Woli Rokietnickiej i Tapinie

Gimnazjum umieszczono w części budynku Szkoły Podstawowej w Rokietnicy. Pierwszym dyrektorem została pani mgr Józefa Twardy. Gimnazjum zatrudnia 8 nauczycieli a uczy się w nim 45 gimnazjalistów. W dniu 01.09.1999 roku o godzinie 8.00 uroczysta msza św. odprawiona przez ks. Grzegorza Gładysza rozpoczęła nowy rok szkolny 1999/2000. Po mszy św. uczniowie po raz pierwszy udali się do gimnazjum gdzie powitała ich pani dyrektor . Uroczystość uświetnili przedstawiciele Urzędu Gminy w Rokietnicy: p. Jan Karuś i p . Władysław Skupień.

...

Szczególna chwila

Inauguracja roku szkolnego 2001/2002 przejdzie do historii Gimnazjum w Rokietnicy ponieważ stanowiła niezwykle uroczyste i podniosłe wydarzenie. W dniu tym oddany został do użytku nowy budynek szkolny, a jego otwarcie zbiegło się z rozpoczęciem roku szkolnego. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się już na wakacjach. Pani dyrektor, rodzice, uczniowie i nauczyciele byli bardzo zaangażowani w prace wykończeniowe, porządkowe, urządzanie klas, aby na 04.09.2001 wszystko było "zapięte na ostatni guzik". Dzień 04.09.2001 - doniosła chwilę czuło się w powietrzu. We wrześniowy piękny poranek przed budynkiem powiewały flagi a wejście opasywała biało-czerwona wstęga. O godzinie 8.30 zgromadziło się przed szkołą 223 uczniów, aby wraz z wychowawcami udać się do kościoła na rozpoczynajaca uroczystość mszę święta. Mszę w koncelebrze odprawiali Ks. dziekan Kazimierz Lewczak, ks. Grzegorz Gładysz, ks.Marek Zajdel, ks. Stanisław Mendyka, ks. Czesław Sondej. Po niej wszyscy zebrani wrócili na dziedziniec szkolny, gdzie nastąpił ciąg dalszy uroczystości. Odśpiewany przez wszystkich hymn niósł się dalekim echem po pięknej rokietnickiej ziemi. Jako pierwsza głos zabrała pani wójt Bożena Gmyrek, która powitała wszystkich przybyłych , wygłosiła krótkie przemówienie następnie poprosiła o zabranie głosu naszych gości. Przemawiali: pan wojewoda Sieczkoś , p. kurator W. Rusin, p. poseł K. Kłak, Przewodniczący Rady Gminy p. J. Karuś, Przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego p. R. Kopeć. Jako ostatnia głos zabrała pani dyrektor Józefa Twardy. Podziękowała wszystkim dobroczyńcom oraz wszystkim którzy w tym dniu cieszyli się razem z nami wchodząc w progi nowej szkoły. Kolejnym etapem uroczystości było przecięcie wstęgi, której dokonali p. dyrektor J.Twardy, p. wójt B.Gmyrek, p. wojewoda Sieczkoś, p. kurator W.Rusin i ks. dziekan K. Lewczak Przyszła chwila na uczniów, którzy w występie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Anny Pałys i ks. G.Gładysza przedstawili największe wartości, którymi powinni kierować się uczniowie tj. mądrość, światłość, i nauka. Po występie uczniów ks. dziekan poświęcił budynek i krzyże, które złożył na ręce przewodniczących klas. Wszyscy uczestnicy uroczystości z podziwem oglądali sale lekcyjne już otwartego Gimnazjum w Rokietnicy.