Wesołych Świąt!

Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 20 grudnia. Od samego rana w sali panowała niezwykle świąteczna atmosfera rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Dzieci w odświętnych strojach przygotowywały się do wigilijnego posiłku, nakrywały stół do wieczerzy. Pod obrusem znalazło się sianko a przy stole oprócz zgromadzonych, dodatkowe nakrycie dla niezapowiedzianego gościa. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Na stole pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy, dzieci smakowały barszczyk czerwony z uszkami oraz pierogi i inne smakołyki. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych ale również wzmacniają serdeczne relacje z bliskimi.