Pokazy z astronomii

W dniu 11 marca 2014 r. w Zespole Szkół w Rokietnicy odbyły się pokazy Cyfrowego Planetarium Objazdowego Astropark zorganizowane przez nauczycielkę fizyki i matematyki p. Katarzynę Twardy. Cyfrowe Planetaria Objazdowe Astropark to najnowocześniejsze narzędzia edukacyjne służące do popularyzacji astronomii oraz przyrody. Filmy i obrazy wyświetlane na sferycznym ekranie czynią pokazy interesującymi, ułatwiając przyswajanie wiedzy przez oddziaływanie wielozmysłowe. Już sama kosmiczna kopuła jest atrakcyjna i budzi ciekawość dzieci i młodzieży. Wśród uczniów klas Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Treść i forma była uzależniona od wieku odbiorców. Częścią bazową był pokaz nieba i omówienie szczegółów tego, co widzimy na nim w rozgwieżdżoną noc. Celem nadrzędnym było natomiast inspirowanie młodych odkrywców astronomią.Dzięki staraniom obsługi Planetariów Astropark wrażenia z wędrówki po Wszechświecie na długo zostaną w pamięci uczniów.