Miniolimpiada

Jak każda nowożytna olimpiada, Miniolimpiada rozpoczęła się od uroczystego wejścia zawodników, programu artystycznego, wniesienia flagi olimpijskiej, zapalenia znicza olimpijskiego i przedstawienia oficjalnej maskotki igrzysk - MISIA ROKITKA.
Odbyło się także uroczyste ślubowanie zawodników i sędziów. Po części oficjalnej rozpoczęła się sportowa rywalizacja drużyn z czwartej, piątej i szóstej klasy. Uczniowie rywalizowali w duchu sportowej zabawy biorąc udział między innymi w przeciąganiu liny, sztafecie, żonglerce piłką, rzutkach i biegu w workach.
Hasłem przewodnim, jakie towarzyszyło zawodnikom było:
,,PO PIERWSZE - BEZPIECZEŃSTWO, PO DRUGIE - PRZYJEMNOŚĆ, PO TRZECIE - WYNIK SPORTOWY".
Zmagania uczestników zakończyły się w następujący sposób:
I miejsce - klasa VI
II miejsce - klasa V
III miejsce - klasa IV.
Wszyscy uczestnicy MINIOLIMPIADY otrzymali medale. Były także statuetki i dyplomy dla drużyn.
Organizacja MINIOLIMPIADY przybliżyła uczniom historię starożytnych igrzysk, idee olimpizmu tj. pokój, przyjaźń, sprawiedliwość, czysta walka, równość szans wszystkich startujących oraz symbole olimpijskie.