Konkurs matematyczno - plastyczny - edycja IV

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu organizuje czwartą edycję konkursu matematyczno-plastycznego pt. : „Trójwymiarowy Świat Matematyki – Maszyny marzeń”.

Tematem konkursu jest wykonanie z dowolnego materiału maszyny marzeń składającej się z przestrzennych figur.

Cele konkursu:

• Popularyzacja matematyki – zachęcenie uczniów do jej poznawania
  • Ukazanie, że matematyka to dziedzina nauki, która jednocześnie uczy i bawi
  • Rozwijanie zainteresowań zagadnieniami matematycznymi
  • Rozwijanie uzdolnień matematycznych uczniów
  • Rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej

Termin konkursu:

Termin ostatecznego dostarczania prac upływa 20 marca 2015 r. (piątek) o godz. 15.00.

Adres nadsyłania prac:

- przez pocztę na adres:

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha

ul. Św. Ducha 1, 37-500 Jarosław. TEL/FAX (016) 621 - 65 - 24, 621 - 31 - 83 szkola@zstiojar.edu.pl

Z dopiskiem Konkurs matematyczno - plastyczny pt. : „Trójwymiarowy Świat Matematyki”

- osobiście do sekretariatu szkoły ZSTiO (I piętro) lub do biblioteki szkolnej (parter).

Zasady uczestnictwa:

1. Do konkursu zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych.
  2. Nie przyjmujemy prac zbiorowych.
  3. Każdy uczestnik może wykonać pracę z dowolnego rodzaju materiału.
  4. Wszystkie elementy pracy muszą być geometryczną figurą przestrzenną. Praca musi składać się z następujących elementów:
    • walec
    • stożek
    • ostrosłup
    • sześcian
    • prostopadłościan
    • graniastosłup
  5. Uczniowie klas 4 - 6 mają obowiązek wykorzystać w pracy co najmniej 3 rodzaje figur wymienionych w pk. 4
  6. Uczniowie klas 1 - 3 mogą korzystać z gotowych elementów (np. pudełka).
  7. Termin składania prac upływa dnia 20 marca 2015 r. o godz. 15.00.
  8. Do prac należy dołączyć koniecznie Załącznik.
  9. Do pracy należy przykleić Wizytówkę.
  10. Prace stają się własnością organizatora.
  11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zgłoszenia zniszczone, niekompletne lub doręczone po terminie.
  12. Wystawa pokonkursowa i rozdanie nagród odbędzie się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.

Ocena:

1. Prace konkursowe zostaną ocenione przez komisję powołaną z ramienia Organizatora
  2. Decyzja jury konkursu jest ostateczna
  3. Dla laureatów dwóch kategorii (klasy 1-3 oraz klasy 4-6) przewidziane są atrakcyjne nagrody
  4. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej Zespołu Szkół Technicznyc i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu www.zstiojar.edu.pl
  5. O terminie wręczenia nagród szkoły zostaną powiadomione telefonicznie.

Kontakt z organizatorem:

W razie niejasności związanych z regulaminem prosimy o kontakt telefoniczny z Moniką Fudali

Magdalena Dyl