Maraton matematyczny „Banachiada”

13 marca 2015 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbył się III Ogólnopolski Maraton Matematyczny.

W konkursie wzięło udział 32 dwuosobowe zespoły z całego województwa. Gimnazjaliści przez 5 godzin rozwiązywali zestaw składający się ze 120 zadań przygotowanych przez komisję konkursową.
Metoda pracy młodzieży swym charakterem nawiązywała do tradycji Kawiarni Szkockiej, w której odbywały się spotkania matematyków lwowskich.

Gimnazjum w Rokietnicy reprezentowało dwoje naszych uczniów: Gabriela Kapłon oraz Oskar Kość.

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 30 marca 2015 r. Wszyscy uczestnicy maratonu otrzymają pamiątkowe dyplomy, Laureaci - cenne nagrody, a zwycięskie gimnazjum symboliczną Gęś i tytuł "Banachmistrza".