„Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

Te słowa Jana Pawła II przyświecają uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rokietnicy, którzy przygotowują się do nadania szkole imienia tego Wielkiego Polaka.

Święty Jan Paweł II już od pewnego czasu staje się coraz bliższy uczniowskiej braci. Nasi wychowankowie poznawali Jego życie, nauczanie, przesłania i twórczość na zajęciach lekcyjnych, wykonując gazetki tematyczne oraz biorąc udział w konkursach wiedzy, konkursach plastycznych i występach artystycznych. Z tej okazji w szkole trwają też prace mające na celu upiększenie placówki. 16 października będzie wielkim dniem dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

W DNIU PAPIESKIM naszej szkole zostanie uroczyście nadane imię JANA PAWŁA II i poświęcony sztandar szkoły. Wszyscy z wielką radością oczekujemy na to podniosłe Święto Szkoły. Liczymy, że wraz z nami przeżywać ten dzień będą absolwenci, rodzice i mieszkańcy.

Program uroczystości:

godz. 9.00 — Msza Święta z poświęceniem sztandaru w Kościele Parafialnym pw. Św. Mikołaja w Rokietnicy

godz. 10.30 — Oficjalne uroczystości w ZS w Rokietnicy

• poświęcenie tablicy pamiątkowej
  • nadanie imienia, przekazanie sztandaru, ślubowanie uczniów
  • wbijanie w drzewce sztandaru pamiątkowych gwoździ
  • przemówienia okolicznościowe
  • część artystyczna