Konkurs poetycki pt. „Ojcu Świętemu – Janowi Pawłowi II” - rozstrzygnięty

W szkole został ogłoszony konkurs poetycki. Uczniowie klas gimnazjalnych stanęli przed trudnym zadaniem - napisać wiersz, będący wyrazem hołdu dla naszego Patrona i odwołujący się do nauki Jana Pawła II.

Polonistka – Anna Pałys - zachęcała nas do tworzenia, cytując słowa poety - E. Stachury: „Wszystko jest poezją, każdy jest poetą”, ale nie byliśmy przekonani, że napisanie utworu stroficznego to łatwe wyzwanie. Niektórzy wzięli się ochoczo do pracy, chcąc się wykazać wyobraźnią i polotem literackim, a inni mieli twardy orzech do zgryzienia. Mając w pamięci słowa ojca św. „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”, próbowaliśmy stworzyć jakiekolwiek dzieło, które oddaliśmy nauczycielce j. polskiego do „oszlifowania” i niektórym z nas się udało!

A oto wyniki konkursu:

• I miejsce - Aleksandra Warzocha, III a
  • II miejsce - Marzena Wota, III b
  • III miejsce - Radosław Koschmider, III a

Wyróżnienie:

• Jakub Szkoła, III a
  • Kacper Spulnik, III a
  • Gabriel Maj, III b

Bardzo cieszymy się, że napisaliśmy liryk doceniony przez jury, a także fakt, że nasze utwory zostaną umieszczone w „Pamiątkowej Księdze”.