Gościmy uczniów z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego z Jarosławia

Gościmy uczniów z Ośrodka  Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego z Jarosławia

Dnia 27 października w sali oddziału przedszkolnego gościliśmy uczniów z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego im. Krystyny Rajtar w Jarosławiu – Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu.

Dzieci z zerówki z radością, zaciekawieniem przyjęli gości. Opiekunowie, którzy przybyli do nas razem z uczniami zaprezentowali nam zajęcia z zakresu kynoterapii ,przekazali nam zasady zachowania się w obecności psa i przedstawili formy komunikacji alternatywnej (piktogramy, gesty Makaton), którymi posługują się na co dzień dzieci z ośrodka ze swoimi wychowawcami. Na zakończenie w ramach podziękowania przekazaliśmy zebraną karmę dla psów, zaśpiewaliśmy piosenkę i pożegnaliśmy za pomocą gestu, który pokazali nam uczniowie z ośrodka.