Super wycieczka do „Małej Akademii Słodkości przy fabryce MONDELEZ”

W dniu 25.11.2016 uczniowie klasy pierwszej odwiedzili „Małą Akademię Słodkości” w siedzibie firmy Mondelez w Jarosławiu. Akademia ta powstała z inicjatywy pracowników, którzy w ramach wolontariatu - pełnią też rolę przewodników.

Uczniowie poznali historię dawnego „SANU”, dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat surowców, procedur ich przyjmowania, procesu produkcji ciastek, a także ich kontroli. Ciekawym punktem programu była możliwość przygotowania, a później wypieczenia własnych ciasteczek w prawdziwym piekarniku. Na wszystkich czekała też niezwykła waga - „Miara Słodkości”, która wskazywała dzieciom, czy są „czekoladowym smakoszem”, czy raczej "łakomym pieguskiem", oraz wehikuł czasu, który przeniósł ich w świat dawnych opakowań. Słodkim momentem była degustacja ciastek.

Na pożegnanie dzieci zostały obdarowane słodką niespodzianką, co sprawiło im ogromną radość.

Serdecznie dziękujemy pracownikom firmy Mondelez w Jarosławiu ,dzięki którym mieliśmy okazję spędzić słodkie chwile w „Małej Akademii Słodkości”.