Spotkania w teatrze

W listopadzie i w grudniu uczniowie kl. 1 A i 1 B wraz z wychowawcami p. Beatą Magdziak i p. Haliną Stefanowicz oraz polonistką p. Anną Pałys udali się do MOK-u w Jarosławiu na obejrzenie przedstawień teatralnych.

24 listopada 2016 r. uczestnicy wyjazdu obejrzeli sztukę pt. „Pozornie wolni” opartą, m. in. na wybranych bajkach I. Krasickiego, fraszkach, trenach J. Kochanowskiego, „Antygonie” Sofoklesa, Ewangelii św. Łukasza.

Poruszająca historia Olgi kończy się pozytywnie, ale zmusza widza do refleksji, jak szkodliwe jest stosowanie dopalaczy. Spektakl uświadamia, że słowo NIE powinno paść przed pierwszym, najpierwszym spróbowaniem środków odurzających.

Z kolei 2 grudnia 2016 r. uczniowie obejrzeli „Dziady” cz. II A. Mickiewicza. Akcja zgodnie z wymową utworu toczyła się w kaplicy, w okolicach cmentarza, a duchy pojawiające się w trakcie nocy dziadów uświadamiały widzowi XXI w. jak przejść przez życie, jakich błędów się wystrzegać…

Podczas wyjazdów uczniowie klas pierwszych mogli nie tylko wzbogacić swoja wiedzę z zakresu literatury i teatru, ale także umocnić więzi koleżeńskie w trakcie pobytu w pizzerii, a także poznać ciekawą historię Jarosławia i zapoznać się z ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.