Ogólnopolska stypendiada polonistyczna 2017 - podsumowanie

W ostatnich dniach stycznia 2017 roku odbyły się konkursy w ramach OGÓLNOPOLSKIEJ STYPENDIADY POLONISTYCZNEJ, w której brali udział uczniowie kl IIIB ZS w Rokietnicy.

W ogólnopolskim konkursie ortograficznym „ORTOGRAF” pięknie zaprezentowały naszą szkołę Natalia Matusz i Julia Matyja. Dziewczynki z powodzeniem rozwiązały test ortograficzny, zdobyły wysoką ilość punktów, otrzymały Dyplomy Finalistów, wyróżnienia oraz nagrody.

Z wyszukanymi trudnościami ortograficznymi zmagali się także w w/w konkursie, zdobywając Dyplomy Uczestnika, następujący uczniowie:

1. Justyna Kaczanowska
  2. Kamila Skupień
  3. Aleksandra Niemczycka

W ogólnopolskim konkursie czytelniczym „KREATOR” uczestnicy popisywali się znajomością wybranych lektur. Dyplomy Uczestnika otrzymali:

1. Ewelina Kapłon
  2. Julia Matyja
  3. Karolina Krysa
  4. Ewelina Fronc
  5. Aleksandra Niemczycka
  6. Kamila Skupień
  7. Joanna Napora
  8. Natalia Matusz
  9. Damian Sołek

Uczestnicy ogólnopolskiego konkursu „POLONUS” pisali rozprawkę na podany temat. Dyplom Uczestnika otrzymała uczennica kl IIIB Julia Matyja.

Finalistkom oraz uczestnikom wszystkich konkursów serdecznie gratulujemy !