Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Papieski Koncert Charytatywny

Papieski Koncert Charytatywny

14.06.2017 r. w Zespole Szkół w Rokietnicy odbył się Papieski Koncert Charytatywny „Od konklawe do świętości”, dedykowany Patronowi naszej szkoły Janowi Pawłowi II. Inscenizację zatytułowaną „Konklawe” i koncert papieski, które zaprezentowali uczniowie, były hołdem złożonym naszemu wielkiemu rodakowi, w podziękowaniu za Jego życie, wiarę i dobroć.

Nadrzędnym celem koncertu było zebranie środków finansowych dla Adriana Matusza, chłopca walczącego z chorobą mukowiscydoza. Była to kolejna inicjatywa Szkolnego Koła Wolontariatu, który od kilku lat swoimi akcjami stara się pomóc potrzebującym.

Święty Jan Paweł II powiedział „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Właśnie tą wielkość ukazali przybyli w tym dniu do szkoły samorządowcy, rodzice, mieszkańcy oraz uczniowie, którzy wykazali się życzliwością i hojnością dla obecnego wraz z mamą na uroczystości Adriana.

Odpowiedzialni za przygotowanie programu artystycznego: Bożena Lotycz, Lidia Kapłon, ks. Paweł Polasz i Dariusz Balicki, wraz z młodzieżą szkolną opracowali dwuczęściowy spektakl. Jego pierwszą odsłoną była inscenizacja konklawe. W role kardynałów wcielili się uczniowie klasy IA: Sebastian Bielecki, Józef Gaweł, Gabriel Gaweł, Jakub Chrobak, Jakub Dyl, Dariusz Koniuszy, Dawid Krysa, Robert Marciniszyn i Kacper Rolewski, którzy zachwycili zebranych swoją grą aktorską, znakomicie oddającą atmosferę doniosłego wydarzenia wyboru papieża. Z przedstawianą na scenie historią doskonale współgrały znakomita scenografia, oprawa muzyczna oraz prezentacja multimedialna ukazująca życie i dzieło Karola Wojtyły.

Drugą część widowiska stanowił koncert, na który złożyły się pieśni i piosenki papieskie i patriotyczne w wykonaniu naszych solistów; były to: Oliwia Flejszar, Natalia Kaszuba, Zuzanna Kość, Martyna Matusz, Natalia Jakubas, Ewa Baran, Paulina Ciurko, Maria Zając, Aleksandra Karuś, Emilia Długosz, Dominika Kosteczko, Izabela Skupień, Kinga Wańkowicz, Kinga Wróbel i Aleksandra Niemczycka; oraz instrumentalistów: Michał Sidor, Sandra Kud, Amelia Wysocka i Sylwester Godzień. Koncert profesjonalne poprowadzili Kamila Kapłon, Natalia Matusz, Dawid Blajer i Karol Kijanka, którzy wcielili się w role konferansjerów. Obsługą techniczną sprzętu nagłaśniającego zajęli się: Sebastian Skop i Jakub Nowotarski.

W trakcie imprezy aktywnością i zaangażowaniem wykazały się wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu: Gabrysia Kiper i Eliza Stefanowska, które skutecznie zachęcały przybyłych do ofiarności, dziękując uśmiechem. Koncert zakończył się miłym akcentem: artyści zaprosili na scenę Adrianka, któremu wraz z życzeniami zdrowia podarowali słonia na szczęście.

Wszystkim przybyłym na koncert i szlachetnym darczyńcom podziękowania złożyła dyrektor Zespołu Szkół p. Anna Żołyniak. W imieniu Wójta gminy głos zabrał p. Edward Jakubas, przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu i porządku publicznego Rady Gminy. Za życzliwe wsparcie i okazaną pomoc w kosztownym leczeniu syna podziękowała wzruszona mama Adriana, p. Agnieszka Matusz.