Ruszył szkolny radiowęzeł

14 września 2017. ekipa radiowęzła w nowej obsadzie pod kierunkiem opiekuna p. Bożeny Lotycz wyemitowała pierwszą w tym roku szkolnym audycję radiową. Inauguracyjny program miał tematyczny charakter i był poświęcony Narodowemu czytaniu dzieł wielkich polskich pisarzy.

W naszym kraju ta piękna inicjatywa jest realizowana od 2012 r. W tym roku Narodowe czytanie jak zwykle uroczyście zapoczątkowała w dniu 2 września Para Prezydencka : P. Agata Kornhauser –Duda i P. Prezydent Andrzej Duda, czytając fragmenty dramatu ,,Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Załoga naszego radiowęzła włączyła się w tę godną naśladowania akcję. Młodzież gimnazjum i nauczyciele wysłuchali wybranych fragmentów dzieła  Wyspiańskiego w interpretacji P. dyrektor Anny Żołyniak oraz uczniów: Oli Karuś, Ewy Baran, Michała Sidora i Darka Koniuszego. Zaprezentowane przez nich rozdziały utworu oddawały atmosferę  wesela poety Lucjana Rydla, które odbyło się na początku ubiegłego wieku w Bronowicach pod Krakowem. Przeczytane przez P. Dyrektor i uczniów wstęp i dialogi bohaterów dramatu mówiły o pragnieniach narodu „wybicia się na niepodległość” i nadchodzącej wolnej Polsce.