Świąteczny czas

Przygotowania do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy od wykonania ozdób na naszą choinkę. Dzieci zrobiły ozdoby z masy solnej, bombki, łańcuchy, aniołki. Własnoręcznie wykonanymi pracami ozdobiły nasze świąteczne drzewka.

Ważnym punktem przygotowań do świąt była nauka kolęd, wykonanie szopki. Poprzez wcielenie się w role: Józefa, Matki Bożej, pasterzy, aniołków wprowadziliśmy zaproszonych gości w nastrój świąteczny, bowiem przygotowaliśmy Jasełka, na których to dzieci zaprezentowały zdolności wokalne, recytatorskie i taneczne. Na zakończenie Jasełek dzieci złożyły rodzicom życzenia i wręczyły kartki świąteczne.

W ostatnim dniu przed świętami odbyła się w naszym przedszkolu wigilia. Tradycyjnie wigilię rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu z Pisma Świętego, modlitwy, składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Tego dnia  dzięki uprzejmości rodziców na naszym stole nie zabrakło wigilijnych potraw: barszczu z uszkami, ryby, pierogów czy pączków. Był to także dzień wypełniony wspólnym kolędowaniem