"Nie strać życia, kiedy może być uratowane"

26 i 28 lutego uczniowie klas I – VII oraz IIa i IIb Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy brali udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym zorganizowanym przy współpracy z Klubem HDK PCK przy UG w Rokietnicy - Niejedna krew – pod hasłem - „Nie strać życia, kiedy może być uratowane”. Zajęcia prowadził Pan Piotr Jakimiec - ratownik medyczny przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego  w Przemyślu.

Uczestnicy spotkania poznali podstawowe czynności dotyczące zaburzeń czynności organizmu tj. zatrzymanie oddechu, zatrzymanie akcji serca, krwotok, utrata przytomności oraz zapoznali się z technikami i możliwościami jak im przeciwdziałać. Zaznajomili się ze schematem łańcucha ratunkowego oraz jak należy prawidłowo postępować z osobą poszkodowaną, jak wykorzystując nowoczesne środki komunikacji wezwać pomoc i przystąpić do fachowej i odpowiedzialnej akcji ratowania osoby poszkodowanej aż do momentu przybycia wykwalifikowanych służb. Każdy z uczestników mógł sprawdzić poprawność swoich działań ratowniczych na fantomie szkoleniowym pod czujnym okiem ratownika Piotra. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał odblask z logo Klubu HDK z Rokietnicy.