Niezwykła lekcja historii

13.02.2018r. do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście, panowie z Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka, którzy po spotkaniu z p. dyrektor Anną Żołyniak poprowadzili lekcję historii  dla uczniów klasy VI z p. Dariuszem Balickim i uczniów  kl. VII . Tematem była ,,Twierdza Przemyśl podczas I wojny światowej”.   Panowie: JULIAN SMUK jako Wojak Szwejk, WIESŁAW  PEŁECH w mundurze austriackiego żołnierza  i ZDZISŁAW WELSZYNG przybliżyli uczniom w sposób bardzo fachowy historię twierdzy Przemyśl,   jej fortyfikacje oraz obronę miasta w czasie I wojny światowej. Zaprezentowali też mundury noszone przez żołnierzy armii austriackiej. Spotkanie zorganizowane   z inicjatywy nauczycielki historii Bożeny Lotycz i uczniów klasy VII SP było jednym z punktów obchodów Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości przez uczniów naszej szkoły.
Tradycyjnie już nasi Goście odwiedzili Szkolną Izbę Pamięci a nawet złożyli deklarację, że powiększą jej zasoby o eksponaty militarne.
Składamy serdeczne podziękowania miłym gościom z Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka,  a w szczególności p. Zdzisławowi Welszyng, dziadziowi Julii z kl. VII , dzięki którego osobistemu zaangażowaniu spotkanie się odbyło.