Poruszająca lekcja tolerancji – "Cudowny chłopak"

W pierwszy dzień wiosny czyli 21 marca 2018r uczniowie klas V,VI  i VII wyruszyli na wycieczkę do kina Helios w Rzeszowie, gdyż na ekranach kin pojawił się film „Cudowny chłopak”. Jest to opowieść o Auggiem, która porusza nawet najbardziej zatwardziałe serca. Tytułowy bohater ma zdeformowaną twarz. Musi stawić czoła światu, w którym kultywowany jest nieskazitelny wygląd, a człowieka niejednokrotnie ocenia się po tym, jak wygląda.
Nasi uczniowie, po zakupieniu wielkich porcji popcornu, ze śmiechem i wesołymi rozmowami wygodnie rozsiadali się na miejscach w sali kinowej, ale po rozpoczęciu projekcji zapadła idealna cisza, przerywana pociąganiem nosów oraz potajemnie wycieranych oczu. Gorąco polecamy ten film tym, którzy go nie widzieli! Drugim punktem wyjazdu był pobyt w restauracji McDonald's. Wróciliśmy do domów w doskonałych humorach, uznając, że dzień był wyjątkowo udany.