Karol Kijanka finalistą wojewódzkiego konkursu historycznego

Tegoroczny przedmiotowy konkurs historyczny dla uczniów gimnazjum, organizowany przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty, odbywał się pod hasłem „Polskie drogi do Niepodległości. Losy Polaków i ziemie polskie w latach 1795-1918” i był przeprowadzony w trzech etapach.

Do etapu szkolnego przystąpiło sześcioro uczniów rokietnickiego gimnazjum:

• Patrycja Niedochodowicz - kl. IIB
  • Katarzyna Korniat – kl. IIB
  • Karol Kijanka – kl. IIIA
  • Klaudia Napora - kl. IIIB
  • Daria Potoczny – kl. IIIB
  • Michał Sidor – kl. IIIB

Do etapu rejonowego, który miał miejsce 13.12.2017r. w Przemyślu, zakwalifikowali się Patrycja i Karol.

13.01.2018r. w Rzeszowie odbył się finał wojewódzki. Udział w tym etapie konkursu wymagał od uczestników rozległej i dogłębnej wiedzy historycznej dotyczącej okresu „wybijania się Polski na Niepodległość”. Wśród najlepszych uczniów z całego Podkarpacia w etapie wojewódzkim znalazł się również nasz uczeń Karol Kijanka, który pod opieką nauczycielki historii Bożeny Lotycz uzyskał zaszczytny tytuł finalisty konkursu.

Gratulujemy i życzymy Karolowi sukcesów w kolejnych konkursach historycznych, które czekają go jeszcze w kwietniu i maju 2018r.