Karol Kijanka w wojewódzkim etapie konkursu historycznego w Rzeszowie

24.04.2018 r. w Rzeszowie  miał miejsce wojewódzki finał konkursu historyczno-religijnego „Rola Narodu i Kościoła w odzyskaniu Niepodległości”, którego organizatorami byli: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Najlepsi uczniowie z Podkarpacia, wśród których znalazł się nasz gimnazjalista Karol Kijanka, najpierw zmagali się z testem przeprowadzonym formie elektronicznej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Następnie finał i część oficjalna odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Tutaj też nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom konkursu. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się rozległą wiedzą historyczną dotyczącą okresu walk o odzyskanie Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Karolowi towarzyszyli nauczycielka historii Bożena Lotycz oraz tata. To już kolejny sukces naszego ucznia na tak wysokim szczeblu.