Katyń - pamiętamy

13 kwietnia zespół szkolnego radiowęzła pod opieką p. Bożeny Lotycz przygotował i zaprezentował na radiowej antenie audycję „Prawdy nie można rozstrzelać”, upamiętniającą 78. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Była to kolejna w roku stulecia Odzyskania Niepodległości audycja tematyczna przybliżająca uczniom historię naszego narodu i trudne drogi Polski do niepodległości, ucząca młodzież konieczności kultywowania ważnych rocznic patriotycznych.

Tradycyjnie na zakończenie audycji prowadzący: Ola Karuś, Klaudia Napora, Michał Sidor i Sebastian Skop zwrócili się do radiosłuchaczy z pytaniem konkursowym dotyczącym wysłuchanej tematyki. Jako pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił Dawid Blajer z kl. IIIA. Tuż za nim (co bardzo ucieszyło prowadzących) zgłosiły się z odpowiedzią trzy uczennice z kl. V SP: Weronika Grzeszczak, Julia Godzień i Kinga Wota. Budujące jest to, że również uczniowie młodszych klas z uwagą słuchają naszych audycji i podnosi się poziom wiedzy o historii Polski.