Konkurs Trójwymiarowy Świat Matematyki w Jarosławiu rozstrzygnięty

12.04.2018 r. o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród siódmej edycji konkursu matematyczno-plastycznego Trójwymiarowy Świat Matematyki – pojazdy kołowe. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z powiatu jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego.

W tym roku w konkursie wzięło udział 180 uczniów. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, z dowolnego materiału, modelu pojazdu kołowego, składającej się z przestrzennych figur geometrycznych.
Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Rokietnicy prezentowali następujący uczniowie:

1. NORBERT LIZUN - uczeń klasy VI otrzymał WYRÓZNIENIE za swoja pracę „KRÓL  ZBÓŻ”
  2. MICHAŁ NAPORA – dyplom uznania
  3. DARIA WISNIEWSKA – dyplom uznania
  4. OLIWIA FLEJSZAR – dyplom uznania
  5. MARTYNA MATUSZ – dyplom uznania
  6. ILONA BAŁA – dyplom uznania

Celem konkursu było:

Popularyzacja matematyki – zachęcenie uczniów do jej poznawania,
Ukazanie, że matematyka to dziedzina nauki, która jednocześnie uczy i bawi,
Rozwijanie zainteresowań zagadnieniami matematycznymi,
Rozwijanie uzdolnień matematycznych uczniów,
Rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej.

Prace ocenione zostały w dwóch kategoriach wiekowych – kategoria pierwsza to uczniowie klas 1-3, kategoria druga to uczniowie klas 4-6.

Głównym sponsorem nagród była Fundacji mBanku. Patronat honorowy nad konkursem objęli i ufundowali nagrody rzeczowe Starosta Powiatu Jarosławskiego pan Tadeusz Chrzan oraz Burmistrz Miasta Jarosławia pan Waldemar Paluch.

W imieniu Starosty Jarosławskiego pana Tadeusza Chrzana w uroczystości wzięła udział Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Jarosławskiego pani Elżbieta Pazyniak, a zastępstwie Burmistrza Miasta Jarosławia pana Waldemara Palucha obecna była dyrektor Wydziału Oświaty pani Renata Chlebowska.