Opowieści Wielkiej Księgi

Uczniowie kl. II A i II B  21 maja 2018 r. wraz z nauczycielami: p. E. Koprowicz,  p.  A. Pałys i   p. H. Stefanowicz obejrzeli spektakl przygotowany przez Teatr Artenes z Wrocławia „Opowieści Wielkiej Księgi” oparty na wybranych fragmentach z Biblii. Oglądający, mogli przypomnieć sobie historię stworzenia świata, wygnanie z Raju, losy Kaina i Abla, Noego i jego arki - są to znane fragmenty z Biblii,  jednak ciągle na nowo inspirują i fascynują. Uczniowie w skupieniu obejrzeli  interesującą sztukę, podczas której młodzi aktorzy doskonale radzili sobie na scenie, prezentując się  w historycznych kostiumach i realiach scenicznych.

Po obejrzeniu spektaklu gimnazjaliści udali się do Opactwa s. Benedyktynek , aby obejrzeć „Golgotę Wschodu” i zapoznać się z historią tego miejsca. Po doznaniach duchowych był czas na krótki relaks w pizzerii „Corleone”, a następnie powrót do szkoły.