„Sztuka czytania”

Uczniowie kl. VI uczestniczyli w wydarzeniu promującym czytelnictwo, a okazją stało się zakończenie przez uczennice gimnazjum projektu „Sztuka czytania”. Zapoznali się z powodami , dla których warto czytać, poznali złote myśli o książkach i czytaniu oraz spróbowali dostrzec, dlaczego czytanie jest dla nich korzystne. Nie tylko dlatego, że będą mądrzejsi, będą otrzymywać lepsze stopnie, będą pisać bez błędów … .

Spotkanie z szóstoklasistami było zachętą do tego , by rozpoczęli podróż czytelniczą, która da im satysfakcję oraz potrafili się cieszyć z tego… ,że czytają.

Uczniowie przynieśli własne propozycje lektur , a następnie wymienili się między sobą książkami, motywując się w ten sposób do czytania.