Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

ROKIETNICKIE REKOLEKCJE HUFCÓW MARYI

ROKIETNICKIE REKOLEKCJE HUFCÓW MARYI

 W 1999 r. powołana została przemyska grupa Hufców Maryi. Spotkania modlitewne organizowała wówczas  siostra Anastazja Pękala ze zgromadzenia Sióstr Michalitek. Pierwsze wakacyjne rekolekcje odbyły się w Kolonii Polskiej. Prowadził je ks. Wiesław Szczygieł. Od 2000 roku pieczę nad grupą objął ks. Stanisław Jamrozek.  Do współpracy zaprosił ks. Witolda Orzechowskiego oraz siostrę Anastazję Pękalę, którzy w dziele tym towarzyszą mu do dnia  dzisiejszego. We wszystkich działaniach wspiera ich  Stefania Jurek. Grupa zrzesza około 30 osób z Przemyśla i jego okolic. Nie brakuje wśród nich dzieci, seniorów i osób po przejściach.

         W dniach od 23 do 27 czerwca br . w Rokietnicy odbyły się rekolekcje członków grupy Hufce Maryi, w których uczestniczyło ponad dwadzieścia osób, w tym ośmioro dzieci. Zakwaterowanie znaleźli w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy. Tutaj spotkali się z ogromną życzliwością dyrekcji, nauczycieli i pracowników. Udostępniono pomieszczenia noclegowe oraz stołówkę, sale zabaw, siłownię, salę sportową i sprzęt sportowy. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był ks. Witold Orzechowski, w czym żarliwie wspierał go rokietnicki proboszcz ks. Jacek Chochołek.  Jak zwykle hojni okazali się tutejsi parafianie, którzy organizację rekolekcji wsparli finansowo i ofiarując produkty spożywcze.  Uczestnicy wiele chwil spędzili na modlitwie, uczestniczyli też      w codziennych mszach świętych. Kilkakrotnie odwiedził ich ks. biskup Stanisław Jamrozek, który w niedzielę celebrował sumę głosząc jednocześnie Słowo Boże.  Miłą niespodzianką była wizyta ks. biskupa  w szkole, gdzie między innymi zwiedził izbę muzealną dokonując pamiątkowego wpisu do kroniki. Przez całe rekolekcje  opiekę duchową sprawował ks. W. Orzechowski, który był jednocześnie przewodnikiem pieszej pielgrzymki do Tuligłów, gdzie uczestnicy mogli pokłonić się i modlić przed wizerunkiem Matki Bożej Dobrej Nadziei W przeddzień zakończenia rekolekcji w pobliżu plebanii grupa wolontariuszy Caritas ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza  z Rokietnicy Wola zorganizowała ognisko. Były modlitwy, śpiewy, kiełbasa też smakowała. Uczestnicy rekolekcji z nieukrywanym wzruszeniem opuszczali Rokietnicę dziękując wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogli tak wspaniale spędzić te kilka dni. Twierdzili, że do Rokietnicy chętnie jeszcze kiedyś powrócą.

         Dla ks. Witolda były to już dziesiąte rekolekcje z tą grupą. Pierwszy raz uczestniczył w nich w parafii Wyszatyce, gdy był na II roku w Seminarium, a ojcem duchownym był ks. Stanisław Jamrozek. Od 2013 roku głównym organizatorem wakacyjnych rekolekcji jest  ks. Orzechowski. Członkowie grupy raz w miesiącu spotykają się na mszy św. odprawianej w kaplicy przemyskiej Caritas. Tam też mają miejsca różnego rodzaju konferencje i dyskusje wzmacniające wymiar duchowy wszystkich uczestników. Rekolekcje – jak wspomina ks. Witold -  odbywają się w różnych miejscowościach diecezji. Przez ostatnie dwa lata miały one miejsce w parafii p.w.  Świętego Józefa Robotnika  w Ustrzykach Dolnych. Grupa organizuje dni skupienia, które najczęściej odbywają się podczas pielgrzymek do sanktuariów maryjnych.